Červenec 2007

Georgisko válí...

14. července 2007 v 16:29 | Katusha |  Koncerty a vystoupení
Klik na "celý článek"..

Diplomek :o)

12. července 2007 v 10:55 | Katusha |  Blog
Tak sem se v soutěži o nej blog dostala do druhého kola, ale dál ne... Tak sme spolu s *Noemi* získali alespoň diplomek za účast. Ale i tak moooc děkuju těm, kteří pro mě hlasovali :o)

Rozhovor s Georgem

8. července 2007 v 17:14 | Katusha |  Rozhovory a jejich úlomky
Přeložila Evule pro http://tokio-hotel-de.blog.cz
Jak hudba vstoupila do tvého života?
Georg: V mém domě hudba vládla. Mí rodiče, oba doktoři, nehráli na žádné nástroje, ale měli pro rock skutečnou vášeň. Můj otec měl působivou kolekci alb. Znal klasiku jako Erica Claptona, Beatles nebo Rolling Stones. Díky němu jsem měl šanci jít na legendární koncerty. Hudební svět mě vždycky fascinoval.

Je Tokio Hotel tvoje první kapela?
Georg: Ne tak přesně. Na střední škole jsem chtěl začít kapelu s dvěma mými kámoši. Nakonec návrhl padl. Pak jsem se střetl s Gustavem na magdeburské hudební konzervatoři. Hráli jsme ve stejném orchestru, on na bicí a já hrál na basu. Trochu později jsme se potkali s Billem a Tomem a nakonec jsme založili Devilish, naši první kapelu...

Co bylo ve vašem repertoáru?
Georg: Směs popu, rocku a metalu, začínali jsme trochu od každého...V té době jsme byly jenom čtyři děcka, které byly vášnivé, ale nezkušené (směje se)! Mám vynikající vzpomínky na naše začátky. I když nás nikdo neposlouchal, sami v sobě jsme věřili jako železo a hráli jsme jako šílenci.

Jak jsi prošel amatérskými překážkami?
Georg: Setkání v 2004 s našimi producenty a skladateli, Peter Hoffman, Pat Benzer, Dave Roth, and David Jost, byl rozhodující faktor. Oni věřili v náš talent a dali nám peníze na nahrávání skvělého alba Schrei. Dosud jsme nebyli schopni pracovat s týmem jako tenhle, kdyby si nás nikdo nevšímal. Byli jsme šťastní, to je pravda, ale také jsme nevěděli, co to všechno přináší.

Jaká je základní teorie kapely?
Georg: Dobrodružství Tokio Hotel spočívá ve dvou zásadách: vášeň pro hudbu a přátelství. Těšíme se na společné hraní, jak pro nás a pro naše publikum. V tomhe smyslu může být naše teorie shrnuta jako slavné latinské rčení "Carpe Diem", což znamená "Užívej dne".

Jaké máte plány do budoucna?
Georg: Nejsme zvyklí plánovat život kapely předem. Plus, věci jdou pro nás tak rychle, že je všechno totálně nepředvídatelné! Například, jak bychom mohli mít takové jiskřící představy a šílenství ve Francii? Ve skutečnosti, rozhodnutí vztahující se ke kapele, děláme v průběhu. Jednáme podle událostí a požadavků našeho publika.

Je ještě příliš brzy, abychom mluvili o třetím albu?
Georg: V těhle chvílích se soustředíme na evropské promo našeho druhého alba Zimmer 483 a na naši první anglickou práci, Scream. Plus, pokud k tomu přísluším, rád bych měl trochu volno, než se pustím do něčeho jiného (směje se)... Ale kdo ví, možná se věci ještě nějak vyvinou?

Co přesně spojuje Billa, Toma, Gustava a tebe?
Georg: Na striktně profesionální úrovni, tam je mezi námi hodně úcty a respektu. Na další osobní úrovni je naše spolupráce perfektní. Nejsme kapela z TV reality show nebo udělaná dopředu. Sdílíme skutečnou historii přátelství, které je již sedm let. Byli jsme děti, kdežto teď muži - Já měl 14, Gustav 13 a Bill a Tom pouze 12! Tato vzájemná minulost vytváří mezi námi silné a věrohodné vazby.

Tom miluje, když si tě v rozhovorech dobírá - bereš to někdy jako urážku?
Georg: (usmívá se)... Je to pravda, Tom má talent na potrhlé žerty o mě před novináři. Shledávám to raději humorně. Dokonce se to mezi námi stálou hrou a oba to bereme s nadhledem. Na jeho straně žertování o mých slabých stránkách, které pobaví lidi, a tak zabraňuje tomu, aby se mluvilo o něm. A na mé straně, mám rád jeho způsob, jak uvolnit atmosféru.

Přehání to někdy?
Georg: Tom je šťastný - Jsem hodně trpělivý (směje se)! Se zřetelí, která by mi byla nepříjemná, jdu jedním uchem dovnitř a druhým vem. Mám své chyby, ale není žádná, která by se mě nějak dotkla.

Jaká je tvá nejlepší stránka?
Georg: Lidé oceňují moji kontrolu a vyrovnanost. V jakékoliv situaci zůstanu klidný a ovládám své emoce. Ale taky vím, že má netečnost určité lidi štve...

Na okraji kapely, je tam ještě čas na sebe?
Georg: Je nezbytné pro mou stálost, abych byl schopný podílet chvíle s moji rodinou a mými blízkými lidmi. Mimo to, v kapele všichni potřebujeme volný čas, dát si prostě přestávku od práce. Takže když se vrátíme na pár dnů do Magdeburku, každý z nás se věnuje svému soukromí. Já vidím své kámoše a bráchu, jdu do kina a zapomenu na všechno ostatní.

Koho by ses zeptal na radu?
Georg: Všechna rozhodnutí dělám sám, bez toho, abych to s někým konzultoval, ani dokonce s mými rodiče. Moje matka byla tak, která mě učila, že mám jít skrz život podle mého instinktu, i když dělám chyby. Měl jsem velmi liberální výchovu, ve které nebylo nic zakázáno. Moje máma mě vždycky nechala, abych sebou experimentoval, dobře nebo špatně. Byla přesvědčená, že bych se měl učit ze svých vlastních chyb.

Jak si slavil své 20.narozeniny?
Georg: Noc mých narozenin, 31.března, jsme měli koncert v Polsku. Několik dní potom jsem měl velmi osobní malou párty.

Jaký dárek by tě nejvíc potěšil?
Georg: Sním o velmi pěkném sportovním autu, jako Lamborghini (usmívá se)...

Máš luxusní vkus?
Georg: Připouštím, že ocením pěkné věci a komfort. Zatím mám prostředky na luxusní vkus, tak proč se toho zbavovat?

Jaké jsou tvé plány na léto?
Georg: Domnívám se, že pozvu mou rodinu a mého nejlepšího kámoše na nějaké dokonalé místo, kde můžu cvičit potápění a golf.

Slabina
Ve své mysli Georg považuje Fergie, zpěvačku Black Eyed Peas, jednu z nejvíc sexy celebrit. Prohlašuje, že má neodolatelný sex appeal. Tenhle mladý muž uznává, že má náklonnost hlavně k sexy holkám. Na večírcích je Georg zřídkakdy neovlivněný žádostí houpat se na tanečním parketě...


Perfektní

5. července 2007 v 18:50 | Katusha |  Fotomontáže a grafika